Hírek
2012. Január 24. 07:41, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Lecsaphatnak az orvvadászokra
Már tavasszal szigoríthatja a parlament a Büntető törvénykönyvet (Btk.) az orvvadászat súlyosabb megítélése érdekében; akár 3 évi börtön is kiszabható lesz, szemben az eddigi 20-30 ezres bírságokkal – írta a Népszava.
A módosítás nyomán – az Országos Magyar Vadászati Védegylet (OMVK) javaslatára – szabálysértés helyett bűncselekményként kezelnék az orvvadászatot, ami alapesetben 2 év börtönnel is sújtható lenne, minősített esetben – bűnszervezetben vagy jelentős értékre elkövetve – pedig akár 3 évvel. A jogszabályváltozásról a lap szerint várhatóan már áprilisban szavaz az Országgyűlés.
Jelenleg az évi 300 ezer elejtett nagyvad legalább 15 százalékát orvvadászok ölik meg, ám az OMVK jogi képviselője, Székely István szerint a számot nehéz megbecsülni, mert az esetek csak akkor derülnek ki, ha tetten érik az elkövetőt, vagy a hivatásos vadászok rábukkannak az elejtett állatok elhagyott tetemére. Székely István a lapnak azt is elmondta, hogy az orvvadászok egyre brutálisabb módszereket használnak.
A vadorzók kiszűrésére a vadászkamara és a vadászati védegylet együttműködési megállapodást kötött a rendőrséggel, a vadászati törvény alapján minden 3000 hektáron a vadásztársaság kötelessége vadőrt – hivatásos vadászt – alkalmazni, akinek törvény által előírt feladata a vadászterület és a vadállomány védelme.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld
Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára
Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek
2026. Április 21. 09:00, kedd | Belföld
Forsthoffer Ágnes: vissza kell állítani a közbizalmat, ami a parlamentben kezdődik
2026. Április 21. 07:19, kedd | Belföld
Magyar Péter megnevezte kormánya hét miniszterét és további minisztériumokat jelentett be
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
