Hírek
2024. Január 30. 09:17, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Lázár János: rajtam nem fog múlni, hogy a munkavállalóink már januárban az emelt bérüket kapják
Rajtam nem fog múlni, hogy a munkavállalóink már januárban az emelt bérüket kapják - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán, hozzátéve, hogy a bértárgyalások az asztalnál folytatódnak.
Lázár János közlése szerint kedden egy módosított bérajánlatot tesz a szakszervezeteknek: legalább 28 százalékos bérnövekedés három év alatt, már idén 17 százalékos mértékű, de legalább 70 ezer forint összegű emelés a 600 ezer forintos alapbérrészig, jogi garancia az inflációt ellensúlyozó bérnövekedésre 2025-ben és 2026-ban is.
"A béremelés annak a hónapnak az első napjától érvényes, amelyben azt aláírják" - fogalmazott a miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
