Hírek
2021. Május 06. 15:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Láncra vert három kiskutyát és egy macskát, majd elköltözött a nő
A gyanú szerint egy 43 éves erdőkertesi nő láncra kötve bezárt három kistestű kutyát és egy macskát, majd elköltözött. A gödöllői nyomozók most fejezték be a 2018-as büntetőügyet.
Egy helyi férfi jelezte a közterület-felügyelőnek 2018. március 12-én, szomszédját egy hete nem látta, állatai azóta étlen-szomjan maradtak. A közterület-felügyelő értesítette a rendőröket, akiket a háznál lesújtó látvány fogadott: három kiskutya és egy macska volt szemmel láthatón elhanyagolt állapotban bezárva és láncra kötve. Koszosak, bolhásak voltak, nyakukon a lánc kikoptatta a szőrt – közölte a rendőrség.
Hozzátéve, hogy étellel csalogatták ki odújukból a csontsovány jószágokat, majd megitatták és megetették őket. Miután ellátták és menhelyre szállíttatták a szerencsétlenül járt állatokat hely-, és személyismeretük alapján azonosították a bűncselekménnyel gyanúsítható 43 éves M. Lajosnét. Lakó-, és tartózkodási helye ismeretlen volt, ezért elfogatóparancsot adtak ki ellene. Az alapján fogták el a győri rendőrök, majd előállították és kihallgatták.
Az asszony a bűncselekményt nem ismerte be, azt is tagadta, hogy az erdőkertesi ingatlanában állatai lettek volna.
A Gödöllői Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya a 43 éves nővel szemben állatkínzás vétségének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást befejezte, az ügy iratait átadta az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
