Hírek
2014. Július 01. 06:00, kedd | Belföld
Lakáseladás - vételár kifizetés csak kényszerkijelentéssel – Hogyan?
Eladtam saját lakásomat, a vételár kifizetésének feltétele azonban, hogy az ingatlanba bejelentett lakók kijelentkezzenek. Mi a teendő, ha az egyik bejelentettről nincs semmi információnk?
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Kérdésem: A saját tulajdonú lakásomat eladtam, a vételár kifizetésének feltétele, hogy az ingatlanba bejelentett lakók kijelentkezzenek. A fiam harminchárom éves, ide van bejelentve az állandó lakcíme, de nem lakik itt, olyannyira, hogy a tartózkodási helye számomra is ismeretlen. Hogyan tudnám, mint tulajdonos kijelenteni? Válaszát előre is köszönöm.
2014. 05. 29.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Az illetékes jegyzőnél, járási hivatalnál, mint a lakás tulajdonosa kezdeményezheti a fia kényszerkijelentését, amennyiben a lakásába bejelentkezett fia ténylegesen nem lakik ott.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon, a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Schill Szabolcs
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
