Hírek
2020. Október 14. 19:46, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Közlekedési fennakadást és áramszünetet okozott a havazás a Mátrában
Fennakadásokat okozott a közlekedésben és az áramellátásban a Mátra magasabban fekvő területein lehullott jelentős mennyiségű hó - tudatta a Heves megyei katasztrófavédelmi szóvivő szerdán az MTI-vel.
Nagy Csaba tájékoztatása szerint reggeltől kora délutánig tíz alkalommal avatkoztak be a katasztrófavédelem szakemberei. Kilenc helyszínen kidőlt, illetve veszélyesen megdőlt fák képeztek forgalmi akadályt, vagy azok leszakadt ágai nehezítették a közlekedést, egy esetben pedig épületre dőlt fát távolítottak el a gyöngyösi hivatásos tűzoltók.
Jelezte: Mátraszentimre, Mátraszentlászló, Mátraszentistván és Bagolyirtás településeken szerda hajnal óta szünetelt az áramellátás, ami több mint ötszáz háztartást érintett.
Lázár Levente, a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI érdeklődésére elmondta: a havazás miatt reggel lezárták a Mátraházáról Kékestetőre vezető bekötőutat. A korlátozást azonban az útakadályok eltávolítását követően, kora délután feloldotta a rendőrség. A váratlanul jött télies időjárás miatt - a helyi információk szerint az ország legmagasabb pontján 14 centiméternyi hó hullott - az érintett térségben balesetről nem kaptak hírt - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
