Városlista
2025. április 12, szombat - Gyula

Hírek

2012. Január 11. 12:36, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Korrigálhatják a dohánytilalmat

Korrigálhatják a dohánytilalmat

Az egészségügyi államtitkárság a nemdohányzók védelméről szóló törvény „türelmi időszakában” várja az új szabályozással kapcsolatos visszajelzéseket, azokra rendszerszintű választ fog adni.

Mondta Szócska Miklós szerdán Budapesten.

Az egészségügyi államtitkár a témában rendezett szimpóziumon kifejtette: a bírságolást megelőző három hónapos türelmi időben szervezett formában felkészülnek a szabályok betartatására, illetve elvégzik a jogszabály életszerűségéhez szükséges korrekciókat is.

Mindeközben – a közelmúltban indított átfogó népegészségügyi kampány keretében – folyamatosan pozitív üzeneteket közvetítenek az embereknek azzal a céllal, hogy kevesebb időt töltsenek füstben és kevesebbet dohányozzanak – mondta Szócska Miklós.

Az MNO beszámolt róla, hogy 2011 utolsó előtti napján elfogadták azt a törvényt, amely kimondja, hogy lényegében minden zárt légterű helyen tilos lesz a dohányzás. Az országos tisztifőorvos pedig elmondta, hogy nagyon jónak tartja a nemdohányzók védelméről szóló törvény fogadtatását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.

2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról

Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt

A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!