Városlista
2025. július 19, szombat - Emília

Hírek

2011. Október 12. 07:17, szerda | Belföld
Forrás: OrintPress

Korábban kapnak pénzt októberben a nyugdíjasok

Korábban kapnak pénzt októberben a nyugdíjasok

Az októberi nyugdíjat a vártnál 3-4 nappal korábban szállítja ki a Magyar Posta, amely a 2011. évi nyugdíj-kifizetési naptárban eredetileg október 31-ét jelölte meg nyugdíj-kifizetési napként, az azonban vasárnap lesz.

Az utalványok kifizetését a pihenőnappá kijelölt időpont előtt kell elvégezni - írja a hvg.hu.

A Magyar Posta a 2011. évi nyugdíj-kifizetési naptárban eredetileg október 31-ét jelölte meg nyugdíj-kifizetési napként, mivel a nyugellátások kifizetési munkálatainak előkészítése során még nem állt rendelkezésükre a Nemzetgazdasági Miniszter azon rendelete, amelyben az idei munkaszüneti napok körüli munkarendet jelölik ki.

Mivel október 31. pihenőnap, az e napon esedékes járandóságok kifizetésére végül más időpontokat jelölt ki a Magyar Posta: az október 31-i kifizetésben érintett nyugdíjasok számára az utalványaik kifizetését a pihenőnappá kijelölt időpont előtt kell elvégezni.

Azok a kézbesítő posták, akik az ütemezés alapján október 31-én kifizetést teljesítenének, az e napon esedékes ellátások kézbesítését október 27. és 28. kifizetési napokra ütemezték át. Akinek a nyugdíj-kifizetési naptár szerint október 31-én esedékes a nyugdíja, a korábban történő kifizetés időpontjáról a kézbesítőjétől, illetve a lakóhelyén illetékes kézbesítő postahelyen kaphat információt.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.

2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld

Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya

Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál