Hírek
2011. Szeptember 05. 14:41, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Könnyedén százszorosára nő az étvágyuk
A hőség miatt sokkal agresszívebbek a darazsak, a rovarok anyagcseréje felgyorsul, 10 Celsius-fokos felmelegedés esetén százszorosára nő az étvágyuk.
Egyes fajok ingerlékenyebbé válnak a mozgásra, és főleg a verejtékező emberekre támadnak. Az elszaporodásukban az is közrejátszott, hogy idén sokkal kevesebb a természetes ellenségük.
Egy hónapja lódarazsak támadták meg a somogygesztieket. Van aki azóta gyerekeit sem engedi ki a házból, vagy másik faluba költözött előlük. A tűzoltók csak a közintézményekben irtják a rovarokat, magánházaknál nem.
A hírTV-nek nyilatkozó méhész elmondása szerint ő is kénytelen védekezni a rovarok ellen. Ő a cukros vízre, vagy a sörre esküszik.
- Ilyen mennyiségben még nem találkoztam darázzsal. Sokkal karcsúbbak mint a méhek, szűkebb helyekre beférnek, elhordják a mézet, illetve leölik a méheket, mert húst is esznek - mondta a hírTV-nek Horváth Zoltán méhész.
Fábos Beáta allergológus szerint a darázscsípést komolyan kell venni, hiszen gégeödémát is kaphat a beteg.
A szakemberek szerint a tartós hőség miatt több a darázscsípés idén, mint tavaly. A lódarazsak nemcsak Somogyban, hanem a Budai-hegységben és a Pilisben is elszaporodtak.
A meleg csapadékmentes időjárással párhuzamosan a darazsak szaporodása is folytatódik. Augusztus végén, szeptember elején általában már pusztulni szoktak a fészkek, azonban a pilisi parkerdő szóvivője szerint még mindig lehet újabb és újabb fészkeket találni az erdőkben. A szokásosnál egyébként két-háromszor több darázs vackolt be a fákba, földbe és farakásokba.
A pilisi parkerdő csak a látogatók figyelmét tudják felhívni, a darazsakat az erdő területéről kiirtani nem lehet, de a hűvösebb idő beköszöntével véget ér az invázió. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
