Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2024. Május 09. 09:43, csütörtök | Sport
Forrás: MTI

Konferencia Liga: Elsőként a Fiorentina jutott döntőbe

Konferencia Liga: Elsőként a Fiorentina jutott döntőbe

Elsőként a tavaly is döntős, a Ferencvárossal azonos csoportban szerepelt Fiorentina jutott be a labdarúgó Konferencia-liga fináléjába, miután az elődöntős párharc szerdai visszavágóján 1-1-es döntetlent ért el a belga Club Brugge vendégeként, így 4-3-as összesítéssel továbbjutott.

A mérkőzés egészét tekintve végig sokkal veszélyesebb volt az olasz együttes, ennek ellenére a 20. percben a házigazdák kerültek előnybe, így összesítésben kiegyenlítettek. A folytatásban a Fiorentina jelentős fölényben futballozott, a második félidőben az addiginál is támadóbb felfogásban játszott, s végül a 85. percben tizenegyest rúghatott. A büntetőt Lucas Beltran értékesítette, a firenzeiek pedig a hátralévő időben megőrizték az eredményt, ezzel kiharcolták a továbbjutást.
A döntőt május 29-én rendezik Athénban.

Konferencia-liga, elődöntő, visszavágó:
Club Brugge (belga)-Fiorentina (olasz) 1-1 (1-0)
------------------------------------------------
gól: Vanaken (20.), illetve Beltran (85., 11-esből)
Továbbjutott: a Fiorentina, 4-3-as összesítéssel.

csütörtökön játsszák:
Olimpiakosz (görög)-Aston Villa (angol) 21.00 (az első mérkőzésen: 4-2)

Címkék: konferencia liga, Sport

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 20:08, hétfő | Sport

Gokart - Nagy Ádám: Bronzérem a szezonnyitón

Egy harmadik hellyel kezdte Nagy Ádám a 2026-os gokartszezont.

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Sport

Bundesliga - Harmincötödször bajnok a Bayern München

A címvédő Bayern München 4-2-re legyőzte hazai pályán a VfB Stuttgartot vasárnap délután a német labdarúgó Bundesliga 30. fordulójában, és ezzel megszerezte 35. bajnoki aranyérmét.

2026. Április 20. 09:36, hétfő | Sport

Horváth Andrea gokartversenyző, FIA Elnöki Éremben részesült.

A Nemzetközi Automobil Szövetség egyik legrangosabb nemzeti elismerésében, mint a 2025-ben legtöbb pontot gyűjtő magyar női autóversenyző Horváth Andrea, FIA Elnöki Éremben részesült.