Hírek
2017. November 09. 14:35, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Kisgyermekes családok javára indult adománygyűjtés

Fiatalok a kisgyermekes családokért címmel hirdet országos adománygyűjtő akciót a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) és a Három királyfi, három királylány mozgalom
- jelentették be a szervezők a program csütörtöki sajtótájékoztatóján Budapesten. Illés Boglárka, az Emberi Erőforrások Minisztériumának ifjúságpolitikáért és esélyteremtésért felelős helyettes államtitkár kiemelte: a magyar fiatalok több mint 90 százaléka családban képzeli el a jövőjét, a kormány feladata pedig az, hogy ebben támogassa őket.
A kormány mindent megtesz azért, hogy a fiatalok merjenek családot vállalni, emellett azonban szükség van a civil és a versenyszféra segítségére, az "össztársadalmi együttműködésre" is a családokért - mondta.
A helyettes államtitkár fontosnak nevezte, hogy ebben az akcióban fiatalok tesznek a fiatalokért.
Kardosné Gyurkó Katalin, a NOE elnöke ismertette: két hétvégén, november 10-12-én és 17-19-én, péntek déltől vasárnap estig gyűjtenek elsősorban tartós élelmiszert, bébiételt, pelenkát. Az adományokat a két családszervezet fiatal önkéntesei veszik át a gyűjtőpontokon.
Skrabski Fruzsina, a Három királyfi, három királylány mozgalom elnöke arról beszélt, hogy a magyarok sokkal több gyereket szeretnének, mint ahány megszületik. Elmondta, tapasztalataik szerint azok a családok merik vállalni a 3., 4. gyermeket, amelyek bízhatnak a család, a közvetlen környezet vagy akár a tágabb közösség segítségében.
Ezért fontosak az ilyen kezdeményezések, amelyek segítő közösséggé teszik az adományozókat is - tette hozzá.
Fodor Attila, a közreműködő CBA Kereskedelmi Kft. kommunikációs igazgatója elmondta, az országszerte 25 Príma és CBA üzletben felállított adománygyűjtő ponton várják az adományokat, amelyeket rászoruló kisgyermekes családoknak juttatnak el.
Az akcióban részt vevő boltok listája megtalálható a noe.hu oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.
2025. Június 04. 07:03, szerda | Belföld
Kapu Tibor várhatóan június 10-én indul a Nemzetközi Űrállomásra
2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld
Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban
Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.