Hírek
2015. Július 20. 07:17, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI - fotó: illusztráció
Kisebb földrengés volt Békés megyében

Kisebb földrengés volt a Békés megyei Zsadány közelében vasárnap - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az MTA Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriumának tájékoztatására hivatkozva az MTI-vel.
A Richter-skála szerinti 2,9-es erősségű földrengésről nem érkezett lakossági bejelentés az obszervatóriumba és a katasztrófavédelem megyei műveletirányítási központjába sem, és egyelőre esetleges károkról sem tudni.
Tóth László szeizmológus az M1 aktuális csatorna műsorában arról beszélt, hogy nem ritkák a hasonló, a lakosság által nem érzékelhető földrengések Magyarországon, évente 100-nál több ilyet mérnek. Ennél nagyobb erősségű földmozgás 5-8 alkalommal fordul elő az országban.
A szakember hozzátette: a tapasztalatok alapján a Balaton és Komárom között, a Jászságban és Békés megyében fordulnak elő leggyakrabban kisebb földmozgások.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.
2025. Június 04. 07:03, szerda | Belföld
Kapu Tibor várhatóan június 10-én indul a Nemzetközi Űrállomásra
2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld
Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban
Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.