Hírek
2011. November 13. 15:23, vasárnap |
Belföld
Forrás: Stop.hu
Kína megcsinálta: repülés közben is WiFi-zhetünk
A fedélzeti WiFi szolgáltatás korlátozott bevezetése mellett döntött a kínai Air China légitársaság, amely november 15-én indítja szolgáltatását egy belföldi járaton.
Jelentették be pénteken Szecsuan tartomány székhelyén, Csengtuban.
Az Air China megkapta a polgári repülési hivatal (CAAC) engedélyét, s így elsőként a Peking-Csengtu járat Boeing 737-800-as gépén teszi lehetővé a vezeték nélküli internet-szolgáltatás használatát - közölte a cég délnyugat-kínai kirendeltségének szóvivője.
A WiFi-re csatlakozás a gépen ingyenes lesz, de a levegőben korlátozzák a böngészést, így egyelőre csak bizonyos szórakoztató, turisztikai oldalak lesznek látogathatók, illetve lehetővé teszik az online vásárlást, a szobafoglalást és az autóbérlést.
Az utasok használhatják laptopjukat vagy táblagépüket, de az utazás ideje alatt telefonjaikat - biztonsági okokból - továbbra is kikapcsolva kell tartaniuk.
Az Air China más gépein, illetve járatain is bevezetni készül az új szolgáltatást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld
Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
