Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2017. Május 04. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Kína is esélyes lehet a 2030-as labdarúgó-vb rendezésére

Kína is esélyes lehet a 2030-as labdarúgó-vb rendezésére

Megnőhet Kína rendezési esélye a 2030-as világbajnokságra, ha a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) módosítja alapszabályát.

A szervezet a jövő heti, bahreini kongresszusán tárgyal arról, hogy a jövőben rugalmasan kezeljék a kontinensekről érkező pályázatokat, "ha a körülmények úgy kívánják".

A FIFA korábban úgy döntött, hogy a vb-rendező ország kontinensén nyolc évig nem rendezhetnek újabb világbajnokságot. A mostani alapszabály szerint így 2018, az oroszországi vb éve után legalább tizenkét esztendőnek kell eltelnie, hogy ismét Európában rendezzék meg az eseményt.

Ázsia - Katar révén - 2022-ben ad otthont vb-nek. (2026-ra egy közös észak- és közép-amerikai pályázat lehet a favorit, az Egyesült Államokkal, Kanadával és Mexikóval.) A most hatályos alapszabály szerint tehát 2030-ban ázsiai országban nem lehet vb.

Az első vb-nek 1930-ban otthont adó Uruguay (Dél-Amerika) várhatóan szeretné megrendezni a 2030-as, centenáriumi tornát. A tervezett változtatással azonban a FIFA "helyzetbe hozza" Kínát, amely még nem volt vb-házigazda. Az ázsiai ország egyre komolyabb összegeket fektet a sportágba, kínai cégek pedig a FIFA támogatásából veszik ki a részüket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.

2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben

2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.

2026. Január 21. 07:16, szerda | Külföld

Többen megsérültek egy újabb spanyolországi vonatbalesetben

Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben - közölte a katalán rendőrség.