Városlista
2025. június 2, hétfő - Anita, Kármen

Hírek

2012. Május 18. 07:19, péntek | Sport
Forrás: mno / MTI

Kick-box Világkupát rendeznek Szegeden

Kick-box Világkupát rendeznek Szegeden

Hetedszer nyerte el a kick-box Világkupa (Vk) rendezési jogát Szeged; a hétvégi megmérettetésre három kontinens – Európa, Afrika, Ázsia – várhatóan 25 országának 800 versenyzője érkezik.

Németh Ferenc, a szervező Tigers Kick-box és Szabadidő SE elnöke a csütörtöki sajtótájékoztatón elmondta: a rendezvény a sportág nemzetközi szervezete, a WAKO legnagyobb szabású hazai versenye, melyet eddig tizenhét alkalommal rendeztek meg.

Az eseményen kiderült, hogy már megérkeztek az iráni és izraeli versenyzők, de egyelőre vízumgonddal küzdenek az egyiptomi és a jordániai kick-boxosok. A szlovákok a válogatottbeli edzőjük közelmúltbeli halála ellenére jelezték részvételüket. Érkeznek versenyzők többek között Mauritiusról, Algériából, Németországból, Romániából, Moldovából, Mongóliából, Szlovéniából, Oroszországból, Ukrajnából, Kazahsztánból, Bulgáriából, Ausztriából, Lengyelországból, Finnországból, Észtországból, Írországból, vagy éppen a skandináv országokból, a fehéroroszok pedig 160 fővel érkeznek a versenyre. A külföldiek mellett – a hagyományoknak megfelelően – elindul a teljes hazai élvonal is, kiegészülve más hasonló hazai küzdőirányzatok – taekwondo, kung-fu – sportolóival.

Németh Ferenc kiemelte: a viadal komoly mezőnye segít a résztvevőknek elhelyezni magukat a világ versenyzői között, míg a második vonalban lévő bíróknak lehetőséget biztosít a nemzetközi munkára. Az esemény a városnak 10 ezer vendégéjszakát jelent.

A Vk-n négy tatamin és két ringben már pénteken is több száz mérkőzést rendeznek, de az első nap még a kicsikről szól. A hétvégén a felnőtt light-contact és semi-contact jut majd főszerephez, ezekben a szabályrendszerekben csak a kontrollált, félerővel bevitt ütések és rúgások megengedettek.

Németh Ferenc szerint a magyar versenyzőktől érmeket, elsősorban aranyakat várnak.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 02. 06:59, hétfő | Sport

Férfi vízilabda BL - Első magyar csapatként védte meg címét a Ferencváros

A címvédő FTC-Telekom 13-11-re legyőzte a szerb Novi Beograd csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája máltai négyes döntőjének vasárnapi fináléjában.

2025. Június 01. 08:19, vasárnap | Sport

Bajnokok Ligája - Először ülhet fel Európa trónjára a PSG

A Paris Saint-Germain története során először megnyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, mivel a sorozat szombati, müncheni fináléjában kiütéses, 5-0-s sikert aratott az Internazionale felett.

2025. Június 01. 08:18, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - A Győr egy góllal legyőzte az Esbjerget az elődöntőben

A címvédő Győri Audi ETO KC 29-28-ra legyőzte a dán Esbjerget a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati első elődöntőjében.

2025. Május 31. 08:37, szombat | Sport

Férfi vízilabda BL - A címvédő FTC végig vezetve jutott a döntőbe

A címvédő FTC-Telekom 14-11-re legyőzte a francia CN Marseille csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája máltai négyes döntőjében a fináléba kerülésért rendezett pénteki mérkőzésen.