Hírek
2020. Szeptember 12. 13:29, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Kiberbiztonsági versenyt rendez egyetemistáknak az NKE

Kiberbiztonsági innovációs versenyt rendez októberben egyetemistáknak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE).
A versenyt október 2-4-én, a járványveszély miatt online formában tartják, arra szeptember 11-től minden magyar felsőoktatási hallgató jelentkezhet, akár egyénileg, akár csoportosan - közölte az intézmény az MTI-vel.
Az NKE kiemelte: a digitális világ gyors fejlődésével alapvető társadalmi és gazdasági igény, hogy a kibertér is biztonságossá váljon. A magyar és a nemzetközi sajtóban minden nap megjelenő téma a személyes adatok védelme a digitális térben, államok által indított kibertámadások létfontosságú rendszerek ellen, tömeges online csalások, a választások biztonságának szavatolása a közösségi hálózatokon terjedő megtévesztő kampányok közepette - sorolták.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem szervezésében, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Semmelweis Egyetem, valamint az OXO Cybersecurity Lab kiberbiztonsági startup inkubátor szakmai támogatásával ötletversenyt hirdetnek egyetemi hallgatóknak, akik a versenyen elmélyedhetnek napjaink kiberproblémáiban és hozzájárulhatnak a megoldások kidolgozásához.
A feladatok között lesz olyan, amely az egészségügyre fókuszál, az autonóm közlekedést mutatja be, rendészeti és katonai kérdéseket feszeget, vagy éppen a mesterséges intelligencia és a nagy adatok biztonságára vonatkozik. A szervezők ezért nemcsak a műszaki, hanem például a gazdasági, a társadalomtudományi és az orvostudományi területről is várják a kiberbiztonság iránt érdeklődő jelentkezőket.
Az NKE azt írta: az ötletek, javaslatok nem vesznek kárba; az erre nyitott résztvevőket segítik az ötlet megvalósításában először az egyetemi inkubátorprogramok és kutatások során, majd igyekeznek azokat a lehető leghamarabb valós piaci körülmények között megmérettetni. A már kész ötlettel rendelkező csapatok pedig jelentkezhetnek az OXO Cybersecurity Lab Kft. októberében induló piaci inkubációs programjába.
A versenyre szeptember 11-től lehet jelentkezni a Nemzeti Közszolgálati Egyetem https://ludevent.uni-nke.hu/e/HACKATHON2020 weboldalán.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 17. 07:06, péntek | Belföld
Október 23. - Változatos programokkal várja az érdeklődőket a Terror Háza Múzeum
2025. Október 17. 07:03, péntek | Belföld
Vitályos Eszter szerint háborúba vinné a magyar fiatalokat a Tisza
Nem akarjuk, hogy a fiainkat Ukrajnába vigye a Tisza, ez nem a mi háborúnk. Mint egy 22 éves fiú édesanyja ezért én is aláírom a Nem a mi háborúnk petíciót - tette közzé a kormányszóvivő csütörtöki Facebook-posztjában.
2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld
Orbán Viktor telefonon egyeztetett Donald Trumppal
2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld
Donald Trump szerint két héten belül lehet találkozója Vlagyimir Putyinnal Budapesten
Donald Trump szerint két héten belül létrejöhet a találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Budapesten. Az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt csütörtökön.