Hírek
2018. December 06. 14:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Két tonna szabálytalanul tárolt fémhulladékot foglalt le a NAV
Több mint két tonna szabálytalanul tárolt fémhulladékot foglaltak le a Pest megyei Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai a rendőrséggel közösen - közölte a NAV csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a pénzügyőrök egy telephelyen bejelentésköteles, ipari eredetű réz- és alumíniumkábelt találtak. A légkábelhulladékok származását, valamint a jogszabály által előírt előzetes bejelentést a telephely vezetője semmivel sem tudta igazolni. Saját bevallása szerint késztermékként vásárolta őket, hogy utána hulladékként adja tovább. A gazdálkodó az elmúlt években már követett el hasonló jogsértést, így a fémtörvény alapján a telephely bezárására is számíthat - helyezték kilátásba.
Az illegálisan tárolt fémet a NAV lefoglalta - írta a hatóság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 04. 09:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: rendszerváltó népünnepély lesz szombaton Budapesten
2026. Május 04. 07:17, hétfő | Belföld
Kora nyáriasan kezdődik a hét, de a hét közepén lehűlés és eső érkezik
Kora nyárias idővel kezdődik május első hete, akár 28 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban, majd szerdán erős széllel lehűlés érkezik, és többfelé alakulhat ki zápor, zivatar.
2026. Május 03. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 18. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
