Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2012. Május 22. 07:07, kedd | Belföld
Forrás: mno / MTI

Kedden fizetik ki a Malév-dolgozók áprilisi bérét

Kedden fizetik ki a Malév-dolgozók áprilisi bérét

Kedden utalják a Malévesek áprilisi bérét – derül ki a légitársaság hétfői tájékoztatásából.

Emlékeztetnek rá: a Malév Zrt. 2012. február 3-i leállását követően megkezdődött a munka törvénykönyve szerinti csoportos létszámleépítés folyamata, amely 1021 munkavállalót érint.

A csődeljárás és a felszámolás keretében a munkavállalók januári és februári bérüket még a Malév Zrt. saját forrásából rendben és időben megkapták. A márciusi bérkifizetések rendezésére a Malév számláján már nem állt rendelkezésre elegendő pénzeszköz, így ezt a Bérgarancia Alapból hívták le és fizették ki.

Az alapból maximálisan kifizethető összeg személyenként összesen bruttó 1 013 000 forint. A Munkaügyi Központtal történő szoros együttműködés eredményeként április második felében a munkavállalók 97 százaléka teljes mértékben megkapta a Bérgarancia Alapból az esedékes márciusi követelését.

A Malév nem tudott fedezetet biztosítani az áprilisi követelések teljesítésére sem, amelyben már a felmondási időre járó keresetek, illetve végkielégítések is megjelentek, így ezt is a Bérgarancia Alap terhére kellett lehívni. Ezeket május 22-én fizetik.

A bérgarancia-korlátból fakadóan azonban az alap az esedékes áprilisi követeléseket a dolgozók mintegy 85 százalékánál már csak részben tudta fedezni, ennek megfelelően esetükben az eddig ki nem fizetett és ezután esedékes kifizetésekre a Bérgarancia Alapból további forrás nem áll rendelkezésre – fogalmaznak.

Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter a parlament honlapján olvasható írásbeli válaszában kifejtette, hogy az áprilisi fizetések kifizetésén túl további 500 millió forint áll majd rendelkezésre az alapból a munkaviszony megszüntetésével kapcsolatos járandóságok kifizetésére.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.