Hírek
2019. Május 03. 13:46, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Karbantartás lesz a nemzeti mobilfizetési rendszerben

Nem lehet használni május 4-én szombaton 20 órától május 5-én vasárnap reggel 8 óráig a Nemzeti Mobilfizetési Rendszer szolgáltatásait - közölte a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. pénteken az MTI-vel.
Hangsúlyozzák, rendszerüzemeltető partnerük tervezett karbantartása miatt nem fog működni a mobilparkolás, az e-matrica-vásárlás és a megtett úttal arányos útdíjfizetés (HU-GO) sem.
Részletezték, hogy a jelzett időpontban az ismert csatornák egyikén sem lehet beszerezni az e-matricát, a HU-GO viszonylati jegyeket, szünetel az egyenlegek feltöltése, nem működnek a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. ügyfélszolgálati irodái.
Az úthasználati jogosultságot a megjelölt időpont előtt elővételben kell megvásárolni az ematrica.nemzetiutdij.hu, illetve a www.hu-go.hu weboldalakon, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. ügyfélszolgálati irodáiban és viszonteladó partnereinél, vagy a Nemzeti Mobilfizetés Rendszeren keresztül SMS-ben, weben vagy applikáció segítségével - közölte a Nemzeti Mobilfizetési Zrt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld
Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe
Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.
2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé
A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.