Hírek
2021. November 16. 09:55, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kábítószerrel átitatott levelet küldetett magának a fegyházba
Új pszichoaktív anyaggal visszaélés kísérlete miatt emelt vádat a Bajai Járási Ügyészség egy fegyházbüntetését töltő férfi ellen, aki bikadroggal átitatott papírlapokat küldetett magának a fegyintézetbe
- közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel. Tájékoztatásuk szerint a fegyházbüntetését töltő kábítószer-kereskedő megszervezte, hogy egy ismeretlen 4F-MDMB-BICA hatóanyag-tartalmú, a "bika" nevű új pszichoaktív anyaggal átitasson tizenöt A/4-es papírlapot, és azokat küldje el a férfi Baja környékén élő anyjának.
A nő - az ügy másik vádlottja - az elkészült preparátumot szeptember elején levélpostai küldeményként adta fel a fiának.
A büntetés-végrehajtási intézet azonban gyanúsnak ítélte a küldeményt és nem adta át a férfinak. Az iratok tiszta hatóanyag-tartalma többszörösen meghaladta a csekély mennyiség alsó határát. A többszörös visszaeső vádlottal szemben az ügyészség fegyházbüntetés kiszabását indítványozza azzal, hogy nem szabadulhat kedvezménnyel.
A férfi és az anya bűnösségéről a Bajai Járásbíróság dönt - írták a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
