Hírek
2019. December 17. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Jövőre elkezdődhet a komlói börtön építése

Jogerőssé vált az ötszáz férőhelyes új komlói büntetés-végrehajtási intézet építési engedélye - közölte a mecseki város önkormányzata hétfőn az MTI-vel, jelezve: jövőre a tényleges munka is elkezdődhet.
A közlemény szerint a Baranya Megyei Kormányhivatal döntésével jogerőre emelkedő engedély értelmében az eredeti terveknek megfelelően ötszáz férőhelyes épület és a kapcsolódó kiegészítő infrastruktúra épülhet meg.
Komlót 2015-ben választotta ki a Belügyminisztérium és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) az országos férőhelybővítési program egyik helyszíneként. Kitértek arra, hogy a félezer, büntetését töltő elítéltet befogadó intézmény több mint kétszáz munkahelyet teremt a városban.
Az önkormányzat közlése szerint az építkezés azért nem tudott eddig elkezdődni, mert a BVOP közbeszerzéseire rendre magasabb árajánlatok érkeztek, mint a rendelkezésre álló összeg. Mint írták, a kormány idén úgy döntött, hogy biztosítja a hiányzó pénzt, ezután előbb az önkormányzat adta át állami tulajdonba az építési telket, most pedig az engedélyezési eljárás zárult le.
A közleményben Polics József (Fidesz-KDNP) polgármestert idézve azt írták: fontos a beruházás a település számára, hiszen "jól fizető és stabil munkahelyeket hoz". "Mivel a BVOP a beruházó, ezért a kivitelező kiválasztására az önkormányzatnak nincsen befolyása, de bízunk benne, hogy sikerrel zárul a legújabb beszerzés és jövőre a tényleges munka is elkezdődhet a Körtvélyes és Mecsekfalu közötti területen."
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -