Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2012. Szeptember 13. 12:45, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Jobbik: a kormány készítsen programot a magyar orvosok hazahozatalára!

Jobbik: a kormány készítsen programot a magyar orvosok hazahozatalára!

A Jobbik felszólítja a kormányt, hogy "haladéktalanul" dolgozzon ki egy programcsomagot a külföldön dolgozó magyar orvosok hazahozására és a még itthon tanulók Magyarországon tartására - jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Z. Kárpát Dániel.

A jobbikos képviselő szerint a kormánynak fel kell mérnie, hogy mi kerül többe az országnak: "kicsit jobban megfizetni" a magyar szakembereket, vagy vállalni a károkat, amiket a magyar orvosok külföldre vándorlása okoz, illetve azt, hogy "beduinok fognak gyógyítani és ápolni Magyarországon, mert nem lesz magyar orvos". Z. Kárpát Dániel szerint a kormánynak tárgyalnia kellene az orvosok és az ápolók társadalmi csoportjának képviselőivel. A szakorvosok korábbi nyilatkozatai szerint a hálapénzek visszaszorításával és 300 ezer forintos kezdő szakorvosi fizetéssel sok külföldön dolgozó orvost haza lehetne csábítani - mondta.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz

Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld

Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát

Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.

2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port

Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.

2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése