Hírek
2017. Május 15. 09:45, hétfő |
Életmód
Forrás: mti
Javult a rákos betegek gyógyításának eredményessége

Javult a rákos betegek gyógyításának eredményessége Magyarországon, de a lakosság 26 százaléka még mindig valamilyen daganatos megbetegedés következtében hal meg - írja hétfői számában a Világgazdaság.
2006 és 2013 között 12-13 százalékos volt a javulás - részletezte a lap az Országos Onkológiai Intézet adataira hivatkozva.
Csökkent a mell-, a gyomor-, az ajak- és szájüregrák, valamint a prosztatarák miatti halálozások száma. A hererákban, a szájüregi rákban és az emlőrákban szenvedők 70 százaléka már teljesen meggyógyítható - mondta a Világgazdaságnak Kásler Miklós főigazgató.
A változás többek között az egyre modernebb sugárkezelésnek, az onkosebészet és az immunterápiás kezelések fejlődésének köszönhető.
Az intézet adatai szerint viszont emelkedett a tüdő-, a húgyhólyag- és a hasnyálmirigyrákban elhunytak száma. A tüdőrákot tekintve az Európai Unióban Magyarország vezeti a halálozási statisztikát, minden százezer lakosból 89 tüdőrákban hal meg.
A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő adatai szerint 2015-ben az összes daganatos betegségre 176,6 milliárd forintot költöttek - írja a lap.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 21. 08:01, hétfő | Életmód
Ezer fagylaltukupont rejtettek el a Balaton körül
Ezer gombóc fagylaltkupont rejtenek el vasárnaptól a Balaton körül az amerikai fagylaltnap alkalmából.
2025. Július 21. 07:55, hétfő | Életmód
Újabb fejlesztés javítja az idősek biztonságát a Gondosóra programban
A legújabb fejlesztésnek köszönhetően a 112 segélyhívó szakemberei közvetlenül a Gondosóra felhasználójával tudnak kapcsolatba lépni, így a segítség még gyorsabban érkezik.
2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Életmód
Balesetet szenvedett és meghalt egy férfi a tatabányai Kő-hegyen
Balesetet szenvedett hegymászás közben, és meghalt egy férfi a tatabányai Kő-hegyen szombaton - közölték a Vasalt Utak Facebook-oldalon.