Hírek
2018. December 23. 11:42, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/FOTÓ: MTI/MTI/KOMKA PÉTER
Javult a levegő minősége

Országszerte javult a levegő minősége, de egy településen továbbra is veszélyes, néhány helyen pedig egészségtelen a levegő a magas szállóportartalom miatt.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ vasárnap az MTI-vel azt közölte: Vácott még mindig veszélyes, Egerben, Miskolcon és Putnokon egészségtelen a levegő minősége a kisméretű aeroszol részecskék (PM10) magas koncentrációja miatt. További hat településen - Budapesten, Hernádszurdokon, Kecskeméten, Sajószentpéteren, Salgótarjánban és Szegeden - kifogásolt a levegő minősége.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ továbbra is javasolja, hogy az érintett térségekben a kismamák és a gyermekek, az idősek, az asztmában és egyéb légzőszervi, illetve keringési betegségben szenvedők ne tartózkodjanak a szabadban.
A levegőminőségre vonatkozó pontos adatok megtalálhatók az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat oldalán, a http://www.levegominoseg.hu-n.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.