Városlista
2025. szeptember 7, vasárnap - Regina

Hírek

2021. Július 16. 16:12, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

ITM: három évtizede nem látott szinten a hazai foglalkoztatás

ITM: három évtizede nem látott szinten a hazai foglalkoztatás

Magyarország 2021 első negyedévében a legjobb foglalkoztatási adatot produkálta a rendszerváltoztatás óta, hívta fel a figyelmet Bodó Sándor - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint az ITM foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára elmondta, az Eurostat által összesített mutatók szerinti 77,7 százalékos magyarországi foglalkoztatási szinttel a tagállami rangsor hatodik helyét foglalja el az ország, csaknem hat százalékponttal múlva felül az uniós átlagot.

A rég nem tapasztalt, kis híján 78 százalékos magyar mutató lényegében a teljes foglalkoztatáshoz közeli állapotnak felel meg. A nemzetközi összehasonlító adatok alapján a 20-64 éves munkaerő-állományból Magyarországnál csak Hollandiában, Svédországban, Csehországban, Észtországban és Németországban dolgoznak többen. A 3,9 százalékos hazai munkanélküliségi ráta is a legalacsonyabbak közé tartozik Európában - közölte a tárca.

A közleményben Bodó Sándor hozzátette: a kimagasló teljesítmény nemcsak a vírusválság eredményes kezelésének, a sikeres gazdaságvédelmi intézkedéseknek köszönhető. A munkaalapú társadalom kiépítése érdekében az elmúlt évtizedben megtett minden közös erőfeszítésük is látványos visszaigazolást nyer a friss foglalkoztatási adatokban.

"Messziről indultunk, hiszen 2010 első negyedévében Magyarország 60 százalék alatti aránnyal az Európai Unió sereghajtója volt a 20-64 éves korcsoport foglalkoztatásában. Az élmezőnybe felzárkózást az tette lehetővé, hogy miközben az elmúlt 11 évben uniós átlagban 4,3 százalékponttal nőtt a foglalkoztatási szint, a magyar emberekkel együtt több mint négyszer gyorsabb ütemű, 18,3 százalékpontos növekedést hoztunk össze - emlékeztetett az államtitkár az ITM közleményében.

Címkék: foglalkoztatás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége

Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!