Hírek
2026. Március 14. 16:00, szombat |
Életmód
Forrás: MTI
Ismét országjáró turnéra indul a Csukás Meserádió és az M2 Mesetévé
A tavalyi nagy sikerű országjárás után a közmédia gyerekeknek szóló és a nap 24 órájában elérhető csatornái, az M2 Mesetévé és a Csukás Meserádió ismét országjáró turnéra indulnak.
A március 16-án induló turné 20 városba látogat el két hét alatt. Az egyes állomásokra jól ismert hangok, műsorvezetők és a csatornák ismert szereplői mellett Kovácsovics Fruzsina énekesnő is elkíséri a csapatot, továbbá a gyermekek személyesen is találkozhatnak Süsüvel, a sárkánnyal és a további a mesés programok között Kőhalmi Ferenc bűvészprodukciója is vár rájuk - közölte az MTVA Sajtó- és Marketing Iroda pénteken az MTI-vel.
Az összegzés idézi Pető Zoltánt, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap programigazgatóját, aki arról beszélt, hogy a közmédia kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a gyermekek számára reklám- és erőszakmentes, fejlődést elősegítő és értékközpontú tartalmakat biztosítson.
"Az MTVA Archívumának gyerekeknek szóló kulturális örökségére építünk, ikonikus magyar színművészek közreműködésével, időtálló nyelvi és kommunikációs kincseket bemutatva. Fontos, hogy ezeket az értékes tartalmakat ne csak a képernyőn, hanem az ország különböző pontján élő gyermekekhez, interaktív formában is eljuttassuk"
- hívta fel a figyelmet Pető Zoltán.
"Az országjáró turnén közvetlen kapcsolatba kerülhetünk az élő óvodai környezettel, erősítve a közösségi élményt, és biztosítva, hogy a kultúra, a nyelvi gazdagság és a kreatív fejlődés minden gyermek számára hozzáférhető legyen, földrajzi tényezőktől függetlenül" - mondta a programigazgató.
Az országjárás első állomása március 16-án Csukás István szülővárosa, Kisújszállás, ahol a Csukás 90 emlékév kapcsán egész éves programokkal készül a település, és ennek fontos részeként a közmédia meserádiójának névadója előtt is tisztelegnek a gyermekcsatornák. A turné folytatásában a többi között Tapolcára, Mezőtúrra, Kiskunfélegyházára és Esztergomba is ellátogat a Csukás Meserádió és az M2 Mesetévé - áll az összegzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 19. 14:00, vasárnap | Életmód
Meteorológia: a pénteki volt az év eddigi legmelegebb napja
Pénteken volt az év eddigi legmelegebb napja - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 17. 16:00, péntek | Életmód
Sziget - Skrillex lesz a zárónap fő fellépője
Skrillex lesz az idei Sziget fesztivál zárónapjának fő fellépője. Az elektronikus zenei színtér meghatározó előadója, az amerikai dj-producer augusztus 15-én ad műsort a rendezvényen - közölte Vető Viktória sajtófőnök csütörtökö
2026. Április 15. 16:00, szerda | Életmód
Július végén lesz az ősbemutatója a Wonderland című musicalnek Budapesten
Július 31-én tartják a Wonderland című musical magyarországi bemutatóját Budapesten, a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon, a Magyar Színház előadásában.
2026. Április 12. 16:00, vasárnap | Életmód
A XIV. Leó pápa vezette békevirrasztáson a kontinensek képviselői békefényt gyújtanak meg
Afrika, Amerika, Európa és Óceánia hívei Szent Ferenc békelámpása lángjával gyújtanak fényt azon az imavirrasztáson, amelyet XIV. Leó pápa vezet a Szent Péter-bazilikában szombaton hat órától.
