Hírek
2017. November 13. 14:18, hétfő |
Életmód
Forrás: mti
Ismét növekszik a világ szén-dioxid-kibocsátása

Három évnyi magas szinten stagnálás után idén várhatóan ismét növekszik, mintegy 2 százalékkal a világ szén-dioxid-kibocsátása.
Szakértők szerint az év végéig összesen 41 gigatonnányi szén-dioxid juthat a légkörbe, ami 2 százalékos növekedést jelent.
A széndioxid-kibocsátás nagy része - mintegy 37 gigatonna - a fosszilis égéstermékek használatából származik. A kutatók adataikat az Environmental Research Letters című szaklapban mutatták be.
Elsősorban Kína járul hozzá jelentősen a kibocsátás növekedéséhez - áll a Bonnban zajló ENSZ- klímakonferenciához időzített jelentésben. A 2018-as évre is növekedéssel számolnak a szakértők.
"Különböző tényezők utalnak a 2018-as emelkedésre. Ez igazán aggodalomra ad okot" - mondta Robert Jackson, a Stanford Egyetem kutatója.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:06, szerda | Életmód
Parajd - Elkezdődött a Korond-patak elterelése, környezetvédelmi problémákat okozhat a bányából kijutó sós víz
Elkezdődtek a Korond-patak elterelési munkálatai a bányakatasztrófa sújtotta Parajdon. A sóbányából kijutó sós víz környezetvédelmi problémákat okozhat
2025. Június 01. 19:04, vasárnap | Életmód
XIV. Leó pápa: a családoktól függ a népek jövője
2025. Június 01. 08:11, vasárnap | Életmód
ESET: létező adatok alapján teremtenek mesterséges személyiségeket a kiberbűnözők a csalások végrehajtására
2025. Május 24. 07:32, szombat | Életmód
Rovarinvázió miatt átmenetileg bezár a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár
Rovarinvázió miatt az év végéig nem lesz látogatható a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár - jelentették be egy budapesti sajtótájékoztatón csütörtökön.