Hírek
2019. Szeptember 03. 07:30, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Iskolakezdéskor megnő a közlekedési balesetek kockázata
Iskolakezdéskor megnő a közlekedési balesetek veszélye, a gyerekek körülbelül egy hónap alatt szoknak vissza a vakációból a tanév kötöttségeibe
- erről beszélt az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti főosztályának vezetője az M1-en hétfő este.
Oberling József elmondta, hogy a gyerekekkel kapcsolatos baleseti statisztikák sokat javultak az elmúlt három évtizedben. A rendszerváltás idején még évente több mint 140 gyermek vesztette életét közlekedési balesetekben, manapság négy-hat. A gyermeksérültek aránya évente 100-200 közötti. Csak 10-15 százalékuk szenved egyedüllétkor balesetet, túlnyomó többségüket felnőtt felügyelete alatt, felnőtt hibájából éri sérülés - mondta a szakember.
Jelenleg a gyermekekkel kapcsolatos magyar közlekedési statisztikák sokkal kedvezőbbek, mint az EU átlaga - jegyezte meg Oberling József.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld
NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását
Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld
BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés
2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld
Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor
A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.
