Hírek
2019. Augusztus 01. 17:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Iskolakezdési segélyprogramot indít a Katolikus Karitász
Legyen öröm az iskolakezdés! címmel iskolakezdési segélyprogramot indít a Katolikus Karitász. A segélyszervezet célja, hogy legalább 5000 rászoruló gyermeket támogassanak iskolatáskával, tanszerekkel, tornafelszereléssel
- közölte Écsy Gábor, a Katolikus Karitász országos igazgatója a program sajtótájékoztatóján, csütörtökön Budapesten.
Écsy Gábor hangsúlyozta: a kilencedik alkalommal meghirdetett program célja, hogy minden gyermek egyenlő eséllyel induljon el az iskolába.
Hozzátette: az ingyenes tankönyvcsomagokkal az állam fontos támogatást nyújt, de így is maradtak olyan kihívások, amelyekkel nem könnyű megbirkózni a családoknak.
A segélyszervezet szeptember 15-ig tartó programjához több módon lehet csatlakozni. Az 1356-os adományvonal tárcsázásával hívásonként 500 forinttal lehet támogatni rászoruló diákokat. A Karitász honlapján bankkártyás fizetéssel, illetve átutalással is lehet adakozni. A támogatást az 12011148-00124534-00100008-as bankszámlaszámra várják, a közlemény rovatba az iskolakezdés szót írva.
Emellett a Katolikus Karitász egyházmegyei központjaiban is várják a jó állapotú iskolatáskákat, tanszereket - mondta a segélyszervezet vezetője.
Megjegyezte: ötezer gyermek iskolakezdését 25 millió forintból tudják támogatni. Egy telefonhívás egy színesceruza-készletet, tíz hívás egy iskolatáskát, ezer hívás száz iskolatáskát ér - tette hozzá.
Fieszl Csaba, a Váci Egyházmegyei Karitász igazgatója arról beszélt: 16 egyházmegyében nyolcszáz egyházmegyei csoport tízezer önkéntese dolgozik majd az elkövetkező hetekben azon, hogy összeállítsa a gyermekek csomagjait.
Ugyanakkor a program több mint tárgyi adományozás, azt is szeretnék megéreztetni a rászoruló családokkal, hogy egy közösség tagjai, és van kikhez fordulniuk problémáikkal. Éppen ezért az adományok egy részét szeretetvendégség keretében adják át, más részét a karitász csoportok önkéntesei személyesen viszik majd el a családokhoz - ismertette Fieszl Csaba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 06. 15:00, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: szakmai kerekasztalokon egyeztetnek az egészségügy megújításáról
Szakmai kerekasztalokon, az ágazati szereplőkkel egyeztetve újítaná meg az egészségügyet az Egészségügyi Minisztérium.
2026. Július 06. 14:00, hétfő | Belföld
Egészben kiemelték és elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő régi vasúti hidat
A Déli Körvasút fejlesztésének részeként egyben kiemelték, majd elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő, közel nyolcvanéves vasúti híd teljes acélszerkezetét
2026. Július 06. 13:00, hétfő | Belföld
Sulyok Tamás: a tizenhetedik alkotmánymódosítás javaslata nincs összhangban a jogállamisággal
2026. Július 06. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten, de a kánikula nem tér vissza, a hőmérséklet csúcsértéke általában 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek.
