Hírek
2016. Január 30. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Ingyen szén-monoxid-érzékelők a katasztrófavédelemtől
Játékot indít hivatalos Facebook-profilján az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF), ahol 200 szén-monoxid-érzékelőt lehet nyerni - tájékoztatta az OKF helyetteses szóvivője pénteken az MTI-t.
A játék február 1-jétől a https://www.facebook.com/bmokf.hivatalos címen érhető el két héten keresztül, a berendezések értéke egyenként 10 ezer forint - közölte Mukics Dániel.
Közlése szerint azt követően döntöttek a játék elindításáról, hogy szinte mindennapossá vált a szén-monoxid-mérgezés.
Csak 2016 januárjában hetven alkalommal riasztották a tűzoltókat a mérgező gáz miatt, csaknem ötvenen szenvedtek valamilyen mértékű mérgezést, öt emberen pedig már nem lehetett segíteni - tette hozzá.
Elmondta: a katasztrófavédelem országos tűzmegelőzési bizottsága az egyik legfontosabb feladatának tekinti a szén-monoxid-mérgezéses esetek számának visszaszorítását és az emberek széles körű tájékoztatását ebben a témakörben.
Az érzékelőket azok nyerhetik el, akik a különböző feladatokat a legjobban teljesítik. Február 1-jétől 14 napon keresztül napi 14 érzékelő talál gazdára, a játék utolsó napján pedig 18 érzékelőt lehet megnyerni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz
2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
