Városlista
2026. március 29, vasárnap - Auguszta, Bertold

Hírek

2016. Április 22. 09:55, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: hirado.hu

Illegális bevándorlás – Szakértő szerint Magyarország biztonságos

Illegális bevándorlás – Szakértő szerint Magyarország biztonságos

Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő szerint Magyarország még mindig biztonságos helyzetben van.

A szakértőt az M1 aktuális csatorna péntek reggeli műsorában az illegális bevándorlásról és a terrorizmusról kérdezték. Azt mondta, hogy rettegni nem kell, a helyes magatartás az odafigyelés, az "óvatos félelem".

Georg Spöttle arról is beszélt: valaki úgy válik terroristává, hogy "átmegy egy agymosáson". Véleménye szerint az Iszlám Állam az emberek gyengeségét keresi: azokat célozza meg, akik két világ között "lebegnek", és sem arabnak, sem európainak nem érzik magukat; nekik azt üzeni, hogy térjenek vissza a gyökereikhez, és fanatizálja őket.

A szakértő hozzátette: komoly probléma, hogy a migránsok nem tekintik magukénak és nem tanulják meg a befogadó országok nyelvét, és így párhuzamos társadalmak alakulnak ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld

Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz

A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.

2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.