Hírek
2023. Január 16. 06:38, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Illegális bevándorlás - Közel négyszáz határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén

376 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök péntektől vasárnapig - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 88, szombaton 169, vasárnap 115 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a rendőrök. Az ország belsejében négy határsértőt fogtak el, velük szemben idegenrendészeti eljárás indult.
Az elmúlt héten az ország területén 1080 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten - január 2-tól 8-ig - a feltartóztatottak száma 1282 volt. Emellett az elmúlt héten az ország belsejében elfogtak tíz határsértőt, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt 17 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 07. 08:45, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a Dunántúl északi tájain és az ország középső részében lehetnek a legjobbak a körülmények a holdfogyatkozás megfigy
2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége
Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb
2025. Szeptember 06. 09:14, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat demonstrálja azt a képességet, ahová a honvédség eljutott
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!