Hírek
2012. Június 18. 17:57, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
Észak- és Nyugat-Európa fölött sekély ciklonok helyezkednek el.
Hatásukra arrafelé gyakran erősen megnövekszik a felhőzet, Franciaországban, a Brit-szigetek, valamint a Skandináv-félsziget térségében többfelé, másutt csak néhol esik az eső, záporeső. A felsorolt helyeken hűvös van, a legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 15 és 22 fok között alakul. Ugyanakkor Közép- és Dél-Európában anticiklon alakítja az időjárást, a leszálló légmozgásoknak köszönhetően kevés a felhő, napos az idő, csapadékról nem érkezik jelentés. Errefelé folytatódik a kánikula, a délutáni órákra sokfelé 29, 35 fok közé melegszik fel a levegő.
Kedd estig a Kárpát-medence fölé továbbra is meleg, száraz levegő áramlik, marad a hőség.
Várható időjárás kedd estig:
----------------------------
Túlnyomóan derült, napos idő lesz, csapadék nem várható. A déli, délkeleti szél helyenként megélénkül.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 15, 20 fok között valószínű.
A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 31, 35 fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 22. 08:52, szombat | Belföld
Kövér László: nincs biztosabb szellemi iránytű, mint a józan ész
2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld
Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában
Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld
Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba
Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
