Városlista
2025. július 21, hétfő - Dániel

Hírek

2018. Március 23. 15:15, péntek | Belföld
Forrás: mti

Idén is egy 2012-es házasítás lett a legjobb vörösbor Szekszárdon

Idén is egy 2012-es házasítás lett a legjobb vörösbor Szekszárdon

Idén is a 2012-es évjáratból került ki a legjobb vörösbor a szekszárdi borversenyen, ezúttal a Bodri Pince egy házasítása nyert el a díjat.

A pénteken zárult, kétnapos megmérettetésen a legjobb vörösbort egy héttagú, szekszárdi borászokból álló zsűri választotta ki azon borok közül, amelyek az adható 100 pontból legalább 90 pontot kaptak a bírálóktól. Idén 19 bor - többek között rozé, kadarka, kadarka, kékfrankos - került a zsűri elé. 2016-ban és 2017-ben a Takler, illetve a Vesztergombi Pince szintén 2012-es merlot-ja kapta az elismerést.

Bodri István, a Bodri Pincészet Kft. ügyvezető igazgatója az MTI-nek elmondta: a No. 1 elnevezésű bor 43 százalékban cabernet sauvignonból, 24 százalékban cabernet franc-ból és 33 százalékban merlot-ból készült, 24 hónapon át érlelték új tölgyfahordóban.

A versenyre, amelyen 47 termelő vett részt, a tavalyinál félszázzal több, 232 bormintát neveztek, túlnyomó többségben palackos borokat. A legnagyobb számban kékfrankos, cuvée, rozé, cabernet sauvignon és bikavér érkezett, de 30 fehérbor is a bírálók elé került.

A nyolc hattagú zsűri külön értékelte a fehér fajtákat, a rozét, kadarkát, bikavért, valamint a cabernet fajtákat, merlot, kékfrankost és a házasításokat. Az egyes kategóriák legjobbjait a város Szent György napi borünnepén, április 21-én hirdetik ki.

Címkék: Szekszárd, vörösbor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.

2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben

Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat

2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.