Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2021. Január 06. 18:08, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Idén 3,8 százalékos GDP-bővülés várható Magyarországon

Idén 3,8 százalékos GDP-bővülés várható Magyarországon

Idén 4 százalékkal nőhet a globális gazdaság abban az esetben, ha széles körben sikeresen alkalmazzák a koronavírus elleni oltást a világon

- véli a Világbank, amely júniusban nagyobb, 4,2 százalékos bővülésre számított 2021-re.

A Világbank Global Economic Prospects (GEP) című jelentésének összeállítói szerint a globális GDP tavaly 4,3 százalékkal zsugorodott, míg júliusban ennél nagyobb, 5,2 százalékos csökkenésre számítottak 2020-ra.

A dokumentum szerint Magyarország hazai összterméke (GDP) tavaly 5,9 százalékkal csökkent, kevésbé a júniusban várt 6,8 százaléknál. A magyar gazdaság idei teljesítménynövekedésével kapcsolatos előrejelzését 4,5 százalékról 3,8 százalékra csökkentette a Világbank, amely jövőre 4,3 százalékos GDP-növekedést becsül.

A világbanki dokumentumban a Bulgáriát, Horvátországot, Magyarországot, Lengyelországot és Romániát magában foglaló közép-európai térség GDP-je tavaly 4,4 százalékkal csökkent, míg a júniusi előrejelzés nagyobb, 5 százalékos gazdasági visszaesést vetített előre. A térség gazdasági teljesítménye idén várhatóan 3,6 százalékkal nő, némileg szerényebben a júniusban várt 3,8 százaléknál.

A friss jelentés szerint idén az Egyesült Államok gazdasága a júniusban becsült 4 százalék helyett 3,5 százalékkal, az euróövezeté 4,5 százalék helyett 3,6 százalékkal nő. A Világbank nem változtatott Japán idei gazdaságnövekedési előrejelzésén, továbbra is 2,5 százalék bővülést vár.

A világbank számításai szerint tavaly az amerikai GDP 3,6 százalékkal, az euróövezeti 7,4 százalékkal, a japán pedig 5,3 százalékkal csökkent.

Kína GDP-je idén várhatóan 7,9 százalékkal nő a júniusban becsült 6,9 helyett, a tavalyi bővülés pedig a várt 1 százaléknál nagyobb, 2 százalék volt a Világbank jelentése szerint.

Címkék: bővülés, gazdaság, gdp

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin

2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld

Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett

A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.