Városlista
2026. március 24, kedd - Gábor, Karina

Hírek

2012. Július 09. 12:28, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Hőség - A jövő héten már komolyabb enyhülés várható

Hőség - A jövő héten már komolyabb enyhülés várható

A kedden érkező gyenge hidegfront még csak néhány fokos enyhülést hoz, de ezzel együtt több heves zivatart is, a hétvégén beköszönő újabb hidegfront miatt azonban a jövő héten már szeles és hűvösebb idő várható - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa az MTI-vel.

Török László elmondta: hétfőn még 30-37, kedden már "csak" 28-33 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet.
A meteorológiai szolgálat a hőség miatt hétfőre még tizenhárom, keddre viszont már csak négy megyére - Békés, Csongrád, Bács-Kiskun, Baranya - adta ki a legmagasabb fokú figyelmeztetést. Mindeközben a heves zivatarok miatt több megyében elsőfokú, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében másodfokú figyelmeztetés van érvényben. Keddre a várható heves zivatarok, valamint felhőszakadás miatt Szabolcs és Borsod mellett már Nógrád és Heves megyére is kiadták a másodfokú figyelmeztetést.
Egy-egy heves zivatart az óránkénti 80-90 kilométeres erősséget is meghaladó szél, jégeső és felhőszakadás kísérhet. Rövid idő alatt 20-50 milliméter csapadék is hullhat.
A Balaton nyugati medencéjénél elsőfokú, a középső és keleti medencéjénél, valamint a Velencei-tónál másodfokú viharjelzés van érvényben. Ez azt jelenti, hogy magas és hosszú hullámokra kell számítani, emiatt csónak és vitorlás nem közlekedhet a vízen.
Török László azt mondta: a hét végéig 30 fok körüli maximumhőmérsékletek várhatóak. A hétvégén viszont egy újabb hidegfront várható, amely miatt a jövő héten már szeles, felhős és hűvösebb időre van kilátás. A hőmérséklet csúcsértéke 25 fok körül alakulhat - tette hozzá.
Az országos tiszti főorvos a rendkívüli hőség miatt eredetileg június 30-tól július 4-ig rendelte el a hőségriadót, de miután a kánikula tartósabbnak bizonyult, július 9. éjfélig meghosszabbította azt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük

2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza

Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.

2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen

Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld

Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten

A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull