Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2018. Április 03. 05:01, kedd | Belföld
Forrás: police.hu

Horgászon kellett segíteni a Balatonon

Horgászon kellett segíteni a Balatonon

Elindult a viharjelzés a Balatonon és már az első nap menteni kellett a vízirendőröknek.

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányságra április 1-jén 14 óra körül segélyhívás érkezett, arról, hogy Pálkövén egy horgász - a II. fokú viharjelzés tiltása ellenére – egy csónakkal beevezett a Balatonba, azonban az erős szél elsodorta és önerőből nem tudott a partra evezni. A kiérkező vízirendőrök Révfülöpnél találták meg a győri lakost, akit a szolgálati kisgéphajóba emeltek, vízijárművét pedig vontára vették, és a pálkövei partszakaszon épségben biztonságba helyezték.

A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet, hogy ezen időszakban a Balaton átlag vízhőmérséklete 6 Celsius-fok körül mozog, ezért vízbeesés esetén magas a kockázata a hipotermiának.

A viharjelzés figyelembevételével, a jó helyzetértékeléssel és az alapvető biztonsági intézkedések betartásával legtöbbször megelőzhetők a veszélyhelyzetek.
Elsőfokú viharjelzés esetén a viharjelző percenként 45-öt villan. Ilyen esetben úszni, csónakkal és más vízi sporteszközzel a vízben tartózkodni, csak a parttól számított 500 méteren belül szabad.

Másodfokú viharjelzés esetén a viharjelző berendezés percenként 90-szer villan fel. Ebben az esetben fürödni, valamint csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni (a vitorláshajók kivételével) tilos.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin

2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld

Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett

A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.