Hírek
2018. Május 11. 07:21, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Holtan találtak lőtt sebekkel hét embert, köztük négy gyereket Ausztráliában
Holtan találtak lőtt sebekkel hét embert, köztük négy gyereket Ausztráliában - adta hírül pénteken a helyi rendőrség.
A tömeges gyilkosság Osmingtonban történt, Perth városától 270 kilométerre délre. A rendőrség első vizsgálata alapján úgy tűnik, hogy a gyilkos, vagy gyilkosok magukkal is végeztek. Öt holttest egy épületben volt, kettő pedig azon kívül. A rendőrök két lőfegyvert találtak a helyszínen.
Ausztráliában a lőfegyverrel elkövetett bűnesetek száma jelentősen csökkent azután, hogy 1996-ban egy férfi 35 emberrel végzett, a kormány pedig emiatt több millió fegyvert kobozott el, vagy vásárolt meg tulajdonosaiktól, és megszigorította az árusítás feltételeit.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:09, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump jó és produktív telefonbeszélgetést folytatott Volodimir Zelenszkijjel
Azt követően, hogy az ukrán törvényhozás jóváhagyta az Egyesült Államok és Ukrajna között létrejött, az ásványkincsekről szóló gazdasági megállapodást.
2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld
Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal
Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld
Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv
Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol
2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt
Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten