Városlista
2026. június 26, péntek - János

Hírek

2016. Szeptember 27. 14:40, kedd | Belföld
Forrás: mti

Hihetetlen mennyi az okostelefon és mennyien mobilinterneteznek

Hihetetlen mennyi az okostelefon és mennyien mobilinterneteznek

A több mint 3,5 millió okostelefon- és tablethasználó 98 százaléka wifizik, 72 százalékuk, 2,6 millió felhasználó kapcsolódik mobilinternettel a világhálóra

- áll az eNet és a Telekom internetgazdaságról szóló jelentésének összegzésében, amelyet kedden juttattak el az MTI-hez. A 949, 18 éves kornál idősebb megkérdezett közléseiből nyert eredmények alapján a mobilnet-előfizetők körében a 4G szolgáltatással rendelkezők aránya már eléri a 62 százalékot, és pontosan ugyanekkora azok aránya, akik szerint a mobilinternet elősegítette, hogy nyaralás, pihenés, fesztiválozás során is tájékozott és jól informált maradjon. Több mint felük szerint e nélkül sokkal nehezebb lett volna a programok, látnivalók, éttermek keresése, 45 százalékuk pedig főleg mobilnet segítségével tartotta a kapcsolatot rokonaival, barátaival, ismerőseivel. Az előfizetők 33 százaléka időjárás-előrejelzés megnézéséhez, 32 százalék GPS navigációhoz, térképekhez, 25 százalék utazásszervezéshez is gyakrabban használt nyáron mobilnetet, mint az év többi időszakában.

A felmérés szerint, bár nyáron bizonyos mobilnetes tevékenységek előtérbe kerültek, ezek többsége, például a böngészés, információkeresés, e-mailezés, a közösségi média használata vagy a csetelés évszaktól és helytől is független.

Az adatok szerint a következő egy évben az okostelefonján vagy tabletjén jelenleg mobilnetet nem használók 19 százaléka tervez előfizetni a szolgáltatásra, további 15 százalék pedig fontolgatja ezt

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld

Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is

Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa

2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld

V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él

\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -

2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;