Hírek
2018. Július 31. 19:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Hétfőtől visszavihetők a szennyezett vérnyomáscsökkentő gyógyszerek
Hétfőtől visszavihetők a gyógyszertárakba a szennyezett valsartan hatóanyagú vérnyomáscsökkentő készítmények a patikákba
- mondta Szolyák Tamás, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) főigazgató-helyettese az M1 aktuális csatornán kedden.
Betegenként két doboz, bontatlan és lejárati időn belüli készítményt vihető vissza augusztus végéig - fűzte hozzá.
Elmondta: mivel a hibás minőségű hatóanyagot számos terméknél felhasználták, az érintett betegek száma kivételesen nagy.
Több európai országban és az Egyesült Amerikai Államokban is visszavonták a készítményeket, amelyeknek hatóanyagába a gyártástechnológia megváltoztatása miatt rákkeltő szennyeződés került - fűzte hozzá.
Az OGYÉI június 29-én függesztette fel huszonhét vérnyomáscsökkentő gyógyszer forgalmazását, azonban nem minden Magyarországon forgalomba hozott valsartan hatóanyagú készítményt érintett az intézkedésben.
A forgalomból kivont gyógyszerek listája megtalálható a https://www.ogyei.gov.hu/valsartansajtokozlemeny/ oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld
Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV
Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV
2025. December 09. 06:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a migráció kérdése fontos lesz az áprilisi választáson
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
