Városlista
2026. június 7, vasárnap - Róbert

Hírek

2021. Szeptember 17. 08:57, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hétfőtől forgalomkorlátozás lesz a 10-es főúton felújítás miatt

Hétfőtől forgalomkorlátozás lesz a 10-es főúton felújítás miatt

Forgalomkorlátozás lesz a 10-es főút Pilisvörösvári szakaszán burkolatfelújítás miatt szeptember 20. és október 1. között - tudatta a Magyar Közút Nonprofit Zrt. pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint a 10-es főút mintegy 1,7 kilométeres szakaszát újítják fel, újraaszfaltozzák a Kodály Zoltán utca és az Attila utca közötti részt. A munkálatok ideje alatt félpályás útlezárásra és megnövekedett menetidőre számíthatnak a közlekedők.

A 18-as és 20-as kilométer között zajló munkák idején várakozási tilalmat vezetnek be, a szakaszos, félpályás lezárás miatt a váltakozó irányú forgalmat jelzőőrök irányítják.

A teherforgalom ezalatt is a 10-es főutat használhatja, a személygépjárművel közlekedőknek lehetőségük van az érintett szakasz elkerülésére. A Piliscsaba irányából Budapest felé közlekedők a pilisszentiváni elágazásnál Solymár irányába, míg ellenkező irányban a főút Solymári Auchan körforgalmától a pilisszentiváni elágazás felé haladva tudnak kerülni.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. a munkálatok ideje alatt fokozott óvatosságot kér a közlekedőktől, és azt ajánlja, hogy indulás előtt lehetőség szerint tájékozódjanak a www.utinform.hu weboldalon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.