Hírek
2019. November 25. 07:34, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Hétfőn döntenek az uniós külügyminiszterek az új Európai Bizottság összetételéről

Az Európai Unió Külügyek Tanácsának fejlesztéspolitikával foglalkozó ülésén hétfőn döntenek az új Európai Bizottság összetételéről, így Várhelyi Olivér EU-biztosi kinevezéséről is.
A tanács ülésén Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter képviseli Magyarországot - közölte a tárca vasárnap az MTI-vel.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleményében azt írta: amennyiben a Tanács jóváhagyja a biztosok személyét, az Európai Parlament november 27-én dönt a bizottság megválasztásáról. A testület december 1-én léphet hivatalba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld
A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nem fizet Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti
Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti - hangoztatta Donald Trump amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.
2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld
Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában
Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Külföld
Donald Trump két héten belül eldönti, milyen irányban lép tovább a háborút illetően
Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy két lehetőség közül milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt pénteken.