Hírek
2022. Június 07. 15:06, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Hétéves kisfiát molesztálta szexuálisan egy nő
Súlyosítást kér a Győri Fellebbviteli Főügyészség a másodfokú eljárás során arra nőre, aki két évvel ezelőtt a láthatások alkalmával szexuálisan molesztálta hétéves fiát - tudatta a másodfokú ügyészség kedden az MTI-vel.
Az első fokon eljáró Győri Törvényszék május 19-én kihirdetett ítéleti tényállása szerint a nő rendezetlen életvitele miatt a gyermeket nagyrészt a dédnagymamája gondozta, ötéves korában azonban a járási hivatal védelembe vette a fiút és nevelőszülőnél helyezte el.
A hivatal engedélyezte a nőnek, hogy havonta két alkalommal egy-egy órát felügyelet nélkül kapcsolatot tarthasson a gyermekével a győri gyermekvédelmi szakszolgálat hivatalos helyiségében.
A nő 2020-ban a láthatásokon a szakszolgálat udvarán félreeső helyen, vagy az épület mellékhelyiségében több alkalommal szexuális cselekményt végzett, illetve végeztetett a gyermekkel.
A kisfiú 2020. június 12-én elmondta a nevelőszülőjének, hogy mit csinált vele az anyja.
A nevelőszülő jelezte ezt a kisfiú gyámjának, majd feljelentést tettek.
A kisfiú érzelmileg és értelmileg súlyosan elmaradott, tavaly augusztusban szakértői vélemény alapján intézetben kellett elhelyezni.
A Győri Törvényszék a nőt folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt öt és fél év fegyházbüntetésre ítélte, valamint végleges hatállyal eltiltotta bármely olyan foglalkozás gyakorlásától, amelynek részeként tizennyolcadik életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végzi.
Mindezek mellett a bíróság szülői felügyeleti jogát is megszüntette.
Az ítélet ellen az ügyész súlyosításért, a nő és védője felmentésért fellebbeztek.
A Győri Fellebbviteli Főügyészség álláspontja szerint a kiszabott büntetés enyhe, a nő születésétől kezdve alig törődött a gyermekével.
"Amikor a kisfiú a nevelőszülőnél végre szeretetteljes és nyugodt környezetbe került, kedvező fejlődés indult el nála. A nő az erkölcsileg mélyen elítélendő, a gyermek bizalmával gátlástalanul visszaélő magatartásával mindezt tönkretette" - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld
Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél
2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került
Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába
