Hírek
2012. Április 16. 14:03, hétfő |
Belföld
Forrás: STOP / MTI
Hende: nem halogatható a honvédség újrafegyverzése
Halaszthatatlanná vált a magyar haderő újrafegyverzése - mondta a honvédelmi miniszter hétfő kora reggel az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorban.
Hende Csaba szerint a következő tíz évben a honvédség hadfelszerelésének minden területét érintik majd a fejlesztések. Hozzátette, hogy a fejlesztések 2016 után kezdődhetnek el.
"Sajnos, az elmúlt jó néhány évben a honvédség mélyen alulfinanszírozott volt, és annyira elöregedett az eszközparkja, fegyverzete - néhány kivételtől eltekintve -, hogy halaszthatatlanná vált az előttünk álló tíz évben a teljes újrafegyverzése" - mondta a miniszter.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly
Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
