Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2018. Január 25. 12:48, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Hátba szúrta férjét egy szombathelyi nő, felfüggesztett büntetést kapott

Hátba szúrta férjét egy szombathelyi nő, felfüggesztett büntetést kapott

Életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt, gyorsított eljárásban felfüggesztett szabadságvesztésre ítéltek egy szombathelyi nőt, aki december 30-án hátba szúrta férjét

- tájékoztatta a Vas Megyei Főügyészség vezetője csütörtökön az MTI-t. Simon József közölte: a vádlottat ittas férje bántalmazta és durván szidalmazta a konyhában. A nő felszólította, hogy hagyja őt békén, majd amikor a sértett hátat fordított neki, késsel megszúrta.

A sértett a szúrást nem vette észre, lefeküdt aludni. Késő este, amikor családtagjai hazaértek, hátfájásra panaszkodott, de ezt a részegségének tulajdonítottak és aludni küldték. Másnap azonban fokozódtak a panaszai, ezért mentőt hívtak. Kórházba vitték, ahol életmentő műtétet hajtottak végre rajta.

A büntetlen előéletű vádlottat a Szombathelyi Törvényszék jogerősen két év - három év próbaidőre felfüggesztett - szabadságvesztésre ítélte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.

2026. Július 25. 05:00, szombat | Belföld

Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton

Az előzetes adatok alapján szombat hajnalban megdőlt az országos hajnali hidegrekord, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Lénárddarócon 4,6 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet