Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2017. Február 13. 11:49, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Harmadfokú készültség Tiszafüred és Tiszakeszi között

Harmadfokú készültség Tiszafüred és Tiszakeszi között

Harmadfokúra növelte az árvízvédelmi készültséget hétfő reggel 6 órakor a Tisza bal partján Tiszafüred és Tiszakeszi között a folyón érkező zajló jég zavartalan levonulásának biztosítása érdekében a tiszántúli vízügy

- közölte az igazgatóság védelemvezetője az MTI-vel. Bara Sándor közleménye szerint a védelmi szakaszon szolgálatot teljesítő, megerősített őrszolgálat tagjai folyamatosan figyelemmel kísérik a zajló jég levonulását a gátőri vízmércék óránkénti leolvasásával.

Ugyanakkor a Tisza bal partján, Tiszatarján és Rakamaz között a szombat estétől érvényben lévő harmadfokú árvízvédelmi készültséget elsőfokúra mérsékelte az igazgatóság hétfőn, miután a folyó felső szakaszáról érkező jég levonult - tette hozzá az igazgató.

Bara Sándor közlése szerint a belvíz ellen továbbra is öt szakaszon védekeznek, az elöntött területek nagysága jelenleg 6 200 hektár, ennek nagy része vetés és szántóterület. A térségben 25 szivattyútelep üzemelt, ezek egy nap alatt együttesen csaknem 1,2 millió köbméter belvizet emelnek át a befogadó folyókba, csatornákba.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre

Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld

Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent

A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.