Városlista
2026. március 9, hétfő - Franciska

Hírek

2022. Augusztus 23. 08:02, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

Hamis magyar rendszámmal próbált olcsóbban tankolni egy szlovák férfi

Hamis magyar rendszámmal próbált olcsóbban tankolni egy szlovák férfi

Vádat emeltek Nagykanizsán egy szlovák férfi ellen, aki júliusban hamis magyar rendszámmal próbált olcsóbb üzemanyagot tankolni a járművébe - közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-vel.

Pirger Csaba elmondta: a 29 éves szlovák férfi július elején Magyarországon keresztül utazott hazájába horvátországi nyaralásából. Nagykanizsára érve tankolni akart autójába, de hogy ne kelljen megfizetnie a külföldiekre vonatkozó magasabb benzinárat, az előzőleg még Szlovákiában beszerzett, műanyagból készült hamis magyar rendszámpárra cserélte a sajátját.

Az egyik nagykanizsai töltőállomásra érve a kútkezelőtől arról érdeklődött, hogy mekkora mennyiséget vásárolhat, de megijedt, és ezután tankolás nélkül elhagyta a helyszínt. Az eredeti rendszámtáblákat alig 50 méterrel arrébb visszaszerelte, az utánzatokat a gépkocsi utasterébe tette.

Az esetről a benzinkút kezelője értesítette a rendőröket, akik a vádlottat egy másik töltőállomáson igazoltatták, a kocsiban lévő hamis rendszámtáblákat pedig lefoglalták. Ez utóbbiakról kiderült, hogy az eredetieket egy akasztói lakos járművére állította ki a közlekedési hatóság.

A szlovák férfi ellen a Nagykanizsai Járási Ügyészség egyedi azonosítójellel való visszaélés bűntette miatt emelt vádat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot

A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.

2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld

Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten

Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.

2026. Március 09. 07:31, hétfő | Belföld

Két független jelöltet győzött le a Fidesz Kazincbarcikán

Orbán Viktor a Tisza felett aratott hatalmas győzelemről ír közösségi oldalán.