Hírek
2018. Július 19. 16:01, csütörtök |
Sport
Forrás: mti
Hamilton és a Mercedes szerződést hosszabbított
![Hamilton és a Mercedes szerződést hosszabbított](/external/image_cache/b/4/7/b472c50f74506337ce15f0bd5447059d.jpg)
A Forma-1-es Mercedes csapat 2020-ig meghosszabbította négyszeres világbajnok versenyzője, Lewis Hamilton szerződését.
A 33 éves brit pilóta eddigi megállapodása a mostani idény végén járt volna le. A megállapodás pénzügyi részleteit nem hozták nyilvánosságra, de brit médiaértesülések szerint a versenyző éves fizetése elérheti a 40 millió fontot (14,5 milliárd forint).
Hamilton 2013 óta tagja a Mercedes csapatnak, amelynek színeiben eddig 108 futamon 44 alkalommal győzött, további 31-szer állhatott dobogóra, és háromszor (2014, 2015, 2017) lett világbajnok.
Az idei szezonban tíz futam után - a német Sebastian Vettel (Ferrari) mögött nyolc ponttal lemaradva - a második helyen áll.
„Ez a szerződéshosszabbítás alapvetően egy formális dolog volt. Toto Wolff csapatvezetővel már télen tárgyalóasztalhoz ültünk, de azért jó érzés, hogy most aláírás került a papírokra, és megtörtént a bejelentés" - nyilatkozta Hamilton.
Hozzátette, már húsz éve tagja a Mercedes-családnak, de még soha nem volt boldogabb a csapatban, mint most, és nagyon várja, hogy kiderüljön, mit tudnak elérni együtt a következő két és fél szezonban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 23. 08:00, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Párizsi vereségével kieső helyen a Manchester City
Hiába vezetett két góllal a Manchester City, végül 4-2-re kikapott szerdán a Paris Saint-Germain vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának hetedik fordulójában.
2025. Január 23. 07:54, csütörtök | Sport
Európa-liga - Keane: a Frankfurt topcsapat, de igyekszünk megnehezíteni a dolgát
2025. Január 22. 07:54, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Százszázalékos maradt a Liverpool, nyolcaddöntős a Barcelona is
A Lille keddi legyőzésével a hetedik fordulót követően is a mezőnyben egyedüliként százszázalékos a Szoboszlai Dominiket foglalkoztató és már biztos nyolcaddöntős Liverpool a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszában.
2025. Január 22. 07:40, szerda | Sport
Férfi kézilabda-vb - Súlyos vereség az Európa-bajnok franciáktól
A magyar férfi kézilabda-válogatott 37-30-ra kikapott az Európa-bajnoki címvédő Franciaországtól a világbajnokság középdöntőjének első fordulójában, kedden Varasdon.