Hírek
2011. Szeptember 08. 14:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Hamarosan elkészülnek a borsodi árvízvédelmi beruházások
Végéhez közeledik a Sajóvölgye településeinek hosszú távú árvízi védelmét biztosító beruházásokról szóló 1028/2011.(II.22.) kormányhatározatban foglalt feladatok végrehajtása.
A kormány a folyamatban lévő beruházásokkal a 2010-ben bekövetkezett árvízhez hasonló helyzeteket kívánja megelőzni.
Borsod-Abaúj-Zemplén megyefolyóinak – Sajó, Bódva, Hernád –, valamint a felsőzsolcai vasúti ártéri hídnyílások szelvényeinek kotrása és mederrendezése elkészült.
Három település – Felsőzsolca, Ónod, Nagycsécs – árvíz elleni védelmét az elkészült körtöltés biztosítja. Záportározó négy helyen, Hídvégardón, Bódvaszilason, Szendrőládon és Edelényen épült.Szükségtározó védi Bódvalenkét, Bódvaszilast és Bódvarákót. Valamennyi településen elkészültek a jelzett munkálatokkal.
A vízkár-elhárítási tervek lakosságvédelmi részébe a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság által tett észrevételeket teljes mértékben bedolgozták, azonban még folynak egyeztetések a tervekről annak érdekében, hogy azok biztosítsák az adott település védelmét. Az elkészült terveket az ÉKÖVÍZIG véleményezi.
Az ÉKÖVIZIG ütemterve szerint szeptember végére mindenhol lezajlik a műszaki átadás-átvétel, hiszen valamennyi tervezett beruházás kivitelezésével végeztek. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság képviselője, az érintett polgári védelmi kirendeltségek és irodák valamennyi átadás-átvételen, hatósági szemlén és egyeztető megbeszélésen részt vesznek-tudatta a BM OKF.
OrientPess Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld
Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon
Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.
2026. Május 26. 07:33, kedd | Belföld
Magyar Péter: egy-két héten belül benyújthatjuk a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.
