Hírek
2022. December 09. 09:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Hadisírból kerültek elő második világháborús kézigránátok, gyalogsági lőszerek
Második világháborúban elhunyt, tömegsírban nyugvó katonák exhumálása közben kerültek elő kézigránátok, gyalogsági lőszerek - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede pénteken a Facebook-oldalán.
Azt írták, hogy a közelmúltban a Győr-Moson-Sopron megyei Csapod temetőjébe riasztották a tűzszerészeket, ahol egy tömegsírból került elő egy feltételezett robbanótest. A hadisírgondozók abbahagyták a feltárást, amíg a tűzszerészek átvizsgálják a sírgödröt.
A tűzszerészek végül egy RPG-40-es szovjet kézigránátot, fél kilogrammnyi 7,62 milliméteres szovjet gyalogsági lőszert és két gyutacsos detonátort szállítottak el a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére, későbbi megsemmisítésre - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld
Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését
2026. Február 05. 07:27, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely az Európai Bizottsághoz fordul a szolidaritási hozzájárulás kapcsán kiadott kormányrendelet miatt
2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk
A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.
