Hírek
2023. Június 30. 11:39, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Gulyás Gergely: már december előtt egy számjegyű lehet az infláció
Már december előtt sor kerülhet az infláció egy számjegyűre csökkentésére - hangsúlyozta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter az Igazságügyi Minisztérium, a Miniszterelnökség és a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) között létrejött együttműködési megállapodás aláírásán pénteken, Budapesten.
A politikus elmondta: a kormány mindent megtett és megtesz azért, hogy megállítsa a pénzromlást, amelyet a háború és a háború miatt kivetett szankciók idéztek elő.
"Legfontosabb célunk, hogy az első számú közellenséget - amit inflációnak hívnak - legyőzzük, megsemmisítsük, felszámoljuk" - jelentette ki a miniszter, hozzátéve: gyors és látványos sikerekben reménykednek.
Gulyás Gergely felidézte: az infláció mérséklése érdekében vezették be az árstopokat, ezért döntött a kormány a kötelező akciózásról és ezért indul el a napokban az "árfigyelés" is.
Rögzítette: a pénteken megkötött együttműködési megállapodás mindenekelőtt a magyar polgárok jogvédelmét szolgálja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
